Újabb négy magyar élelmiszer-ipari cég jelenhet meg a kínai piacon, köztük a Tibi csokit gyártó Bonbonetti és Csányi Sándor pincészete is – közölte a Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) csütörtökön.
Nem minden régi magyar márka olyan szerencsés, mint a pöttyös Túri Rudi, a Boci csoki vagy a Sport szelet: sokuk eltűnt a süllyesztőben, mások pedig ma is léteznek, de reklám híján alig tud róluk valaki. Most ilyen lappangó márkákat kutattunk fel: az egyikkel Orbán Viktor is koccinthatott a Fidesz születésnapi buliján, mégis csak egy helyen kapni, egy másik gyártását Lengyelországba vitte egy multi, egy harmadik pedig, úgy tűnik, már sínen van és street foodként is találkozhatunk vele.
Elnökválasztási győzelme esetén el akarja adni a többek között a magyar Tibi csokit is gyártó Roshen édesipari céget Petro Porosenko ukrán milliárdos, aki az Ütés párt jelöltjeként indul a májusi választáson - írta csütörtökön a Liga Biznesz ukrán hírportál.
Éjfélkor lejárt a május 25-i ukrán elnökválasztás jelöltállítási határideje, az államfői székért 46-an indulnának. Köztük jelenleg Petro Porosenko üzletember a legnépszerűbb. Övé többek között a Roshen csokoládégyár, amely 2012-ben megvette a magyarországi Bonbonettit, a Tibi csoki gyártóját.
Hol árulják a legfinomabb süteményeket Budapesten? Milyen édességeket szolgáltak fel Mátyás király udvarában? Kiről nevezték el a Tibi csokit? A gasztrotörténeti csemegék mellett hasznos karácsonyiajándék-tippeket is beszerezhetünk, és még nyalókát is megtanulhatunk készíteni egy belvárosi édességtúrán.
Felvásárolja az utolsó nagy hazai csokoládégyárat a világ 15. legnagyobb édességgyártó vállalata, az ukrán Roshen Confectionery Corporation, miután megkapta az európai terjeszkedéshez szükséges engedélyeket az ukrajnai versenyhatóságtól. Így a Bonbonetti a Roshen csoport részévé válik, de továbbra is itthon gyártják majd a gyár egyik zászlóshajójának számító Tibi csokit - derült ki egy keddi sajtóbeszélgetésen.
A Bonbonetti-csoport az idén az előző évhez képest csökkenő árbevétellel számol a belföldi piac visszaesése miatt - mondta Sánta Sándor vezérigazgató kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Nem tudni 71 évesen új életet is kezd-e tibi, vagy a régit folytatja egy nagyobb családban. Nagyon úgy néz ki, hogy a hamburgi Stühmer nagypapa magyar unokája ukrán rokonságba keveredett.
Felvásárolja a többek között a Tibi csokoládét is gyártó Bonbonetti Choco Kft. többségi tulajdonát az ukrán gazdasági miniszter, Petro Porosenko érdekeltségébe tartozó édesipari csoport, a Roshen.